Edirne Termosifon Bakım Arıza Servisi
Özdemir Teknik Servis | 0284 236 07 22 | 0553 838 07 22

Günümüzde sıcak su ihtiyacı için kullanılmakta olan termosifonlar tıpkı bir kombi klima cihazı gibi bakıma ihtiyaç duymaktadır. Bakımsız kalan üründe nasıl sorunlar yaşanırsa aynı durum termosifonlar için de geçerlidir. Aşağıda en çok merak edilen Termosifon Bakımı Nasıl Yapılır? Sorusunun yanıtı da bulunmaktadır.

Farklı hacimlere sahip sıcak su cihazlarıdır. İçlerine almış oldukları suyu belirli sıcaklığa kadar ısıtır. Suyun ise istenen sıcaklıkta kalmasını sağlar. Bu yüzden sıcak su her daim kullanıma hazırdır. Termosifonlar bu özelliği sayesinde de kullanıma elverişlidir. Özellikle de musluk açıldığında anında sıcak su almak isteyen konutlar için, kuaför salonları veya berberler için ideal bir üründür.

Termosifonların en çok elektrikli olan modelleri kullanılmaktadır. Bunların ise sağlıklı çalışabilmesi açısından bakımlarının yapılmasında fayda vardır.

Kullanım suyu uzun süre termosifon içinde beklediği için su içinde mineral ve kireç tortuları oluşur. Bu mineral ve kireç tortuları ise kazanın dibine çöker.

Termosifon bakımında kazan dibine biriken bu tortular temizlenir. Ancak temizlik işlemi için de kazan içinde bulunan suyun önce tahliyesi gerekir.

Termosifon su giriş vanası kapatılır.

Sonra termosifon elektrik düğmesinden kapatılır ya da fişe takılı ise fişi çekilir.

Termosifonun altına kova ya da uygun büyüklükte bir malzeme konulur.

Termosifonun emniyet valfi kaldırılır.

Su tamamen boşalana dek beklenir.

İşlemin sonrasında valf kapatılır.

Su giriş vanası açılır.

Termosifon doldurulduktan sonra elektrik düğmesinden açılır ya da fişi takılır.

Elektrikli termosifonlarda suyun ısınması için rezistans ismi ile bilinen metal parçalar kullanılmaktadır.

Suyun içindeki mineraller ısının etkisi ile rezistansa yapışır. Zamanla rezistans üzerinde kalın bir tabaka oluşturur.

Rezistans üzerinde yer alan bu kireç tabakası ısı iletilmesine engel olur.

Bu nedenle termosifon geç ısıtmaya başlarsa eğer rezistans kontrol edilmeli, kireçlenme görülürse temizlenmeli, temizliği de yapılamayacak durumdaysa eğer değiştirilmelidir.

Termosifon kazanlarının paslanmasının önüne geçmek için;

Kazan içerisinde magnezyum anot adı verilen madde kullanılmaktadır. Magnezyum anot zaman içinde erir, bittiğinde yenisi ile değişimi gerekmektedir. Yeniden bir anot takılmazsa eğer kazanın içi paslanır, zamanla daha farklı sorunlara neden olabilir.

Tabi bu tür uygulamaların hepsi uzman servis ekipleri tarafından yapılmalıdır. İşlemleri kesinlikle uygulamamalısınız.

Bakımı Yapılmayan Termosifonda Ne Gibi Sorunlar Yaşanır?
Bakımsız kalan termosifonlar zamanla suyu daha geç ısıtmaya başlar, su ısıtma evresinde ise daha fazla enerji harcadığı için bu durum faturalara sarfiyat olarak yansır.

Daha düşük fatura, daha iyi verim, daha uzun süre kullanım, daha sağlıklı kullanım için termosifonunuza mutlaka bakım yaptırın.

Edirne Özdemir Teknik Servis, Edirne Termosifon Servisi, Edirne Termosifon Şikayetleri, Termosifon Servisi Edirne, Edirne En Yakın Termosifon Servisi, Termosifon Servis Edirne, Edirne Termosifon Bakımı, Edirne Termosifon Tamiri, Edirne Termosifon Satışı, Edirne Termosifon Arıza, Edirne Termosifon Tamircisi, Edirne Enez Termosifon Servisi, Edirne Havsa Termosifon Servisi, Edirne İpsala Termosifon Servisi, Edirne Keşan Termosifon Servisi, Edirne Lalapaşa Termosifon Servisi, Edirne Meriç Termosifon Servisi, Edirne Süloğlu Termosifon Servisi,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to top
HEMEN ARA
Canlı Destek
WHATSAPP
Canlı Destek
Whatsapp Canlı Destek
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?